Nie będzie uchwały 7 sędziów NSA w sprawie opodatkowania elektrowni wiatrowych

Na wczorajszym prawie dwugodzinnym posiedzeniu 7 sędziów NSA, tj. 24.09.2018 r., wbrew oczekiwaniu podatników i organów podatkowych, sąd nie podjął uchwały w sprawie opodatkowania elektrowni wiatrowych i takiej uchwały nie podejmie.

 

Sala rozpraw pękała w szwach. Obecni byli pełnomocnicy organu podatkowego, prokurator Prokuratury Krajowej oraz szeroka publiczność. Zabrakło natomiast reprezentanta podatnika.

Do postępowania jako uczestnik włączyła się również Fundacja Praw Podatnika.

Sąd po przedstawieniu sprawozdania zezwoli zainteresowanym na dość obszerne wypowiedzi, po czym zdecydował, że uchwała nie zostanie podjęta.

 

Na rozstrzygnięcie, czy opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości w 2017 r. podlegają części budowlane czy również części techniczne, przyjdzie nam jeszcze poczekać. Sąd przekazał sprawę do rozstrzygnięcia wyrokiem 7 sędziów NSA. Termin jego ogłoszenia nie jest jednak znany. Sąd poinformuje o nim z urzędu.

 

Taka sytuacja oznacza, że wyrok będzie wiążący tylko w danej sprawie i inne składy orzekające nie będą nim związane.

 

Wpis nie stanowi porady ani opinii prawnej w rozumieniu przepisów prawa oraz ma charakter wyłącznie informacyjny. Stanowi wyraz poglądów jego autora na tematy prawnicze związane z treścią przepisów prawa, orzeczeń sądów, interpretacji organów państwowych i publikacji prasowych. Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy Sp.K. i autor wpisu nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne skutki decyzji podejmowanych na jego podstawie.

Please reload

kpod_team.PNG
Szukaj po tagach
Please reload

Media
  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon

Znajdziesz nas również

RSS Feed
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon